Британски Девствени Острови

Британски Девствени Острови

🇻🇬
Земја. Имаме 0 држави и 0 градови, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #2 во Земји
0.0
(0 критики)

Увид за Британски Девствени Острови

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Градови во Британски Девствени Острови

Нема доволно податоци

Најлошото Градови во Британски Девствени Острови

Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Британски Девствени Острови

Јадење и пиење

Буџет-пријателски оброк во ресторан
$ 24.41
Оброк со 3 јадења за 2 лица во ресторан со среден опсег
$ 76.69
McDonald's McMeal или слична комбинација
$ 15.00
Капучино (нормално)
$ 6.01
Кока-Кола/Пепси (0,33 литри)
$ 1.97

Транспорт

Билет во еден правец (локален превоз)
$ 2.96
Месечна пропусница (стандардна цена)
$ 229.33
Почетна цена за такси (стандардна тарифа)
$ 3.82
Цена за такси 1 км (стандардна тарифа)
$ 0.00
Такси цена за 1 минута на чекање (стандардна тарифа)
$ 30.58
Гориво (1 литар)
$ 1.08
Volkswagen Golf 1.4 Trendline (или возило од ист сегмент)
$ 0.00
Toyota Corolla Sedan 1.6l Comfort (или возило од ист сегмент)
$ 0.00

Слободно време и хоби и спорт

Фитнес клуб
$ 127.64
Тениско игралиште (викенд, 1 час)
$ 20.00
Кино (1 седиште)
$ 10.00

Облека

Фармерки (Levis 501 или фармерки со ист квалитет)
$ 45.81
Летен фустан (од синџир продавници како H&M, ZARA, итн.)
$ 58.39
Nike патики за трчање (среден сегмент)
$ 155.71
Машки кожени деловни чевли
$ 133.39

Цени на станови

Цена на М2 во центарот на градот
$ 2,468.45
Цена М2 Далеку од центарот на градот
$ 2,057.05
20-годишна каматна стапка на хипотека со фиксна стапка (%, годишна)
$ 5.50

Купување на намирници

Пиво (домашно, 0,5 литри)
$ 4.00
Пиво (увезено, 0,33 литри)
$ 2.76
Млеко (1 литар)
$ 2.29
Свеж бел леб (500 грама)
$ 4.77
Бел ориз (1 кг)
$ 5.35
Пилешки јајца (12 ЕЕЗ)
$ 5.80
локално сирење (1 кг)
$ 15.50
Пилешко месо (1 кг)
$ 11.50
Говедско месо (1 кг)
$ 18.65
Јаболко (1 кг)
$ 3.67
Банана (1 кг)
$ 3.39
Портокал (1 кг)
$ 2.00
Домат (1 кг)
$ 7.22
Компир (1 кг)
$ 5.46
Кромид (1 кг)
$ 4.52
зелена салата (1 парче)
$ 8.44
Вода (1,5 литри)
$ 1.89
Шише за вино (0,7 литри, средно ниво)
$ 9.92
Цигара (пакет од 20 парчиња, Marlboro)
$ 4.99

Месечни сметки

Основни сметки (греење, ладење, вода, струја, ѓубре) за 90 м2 Стан
$ 157.93
Интернет услуга (50 Mbps или повисока, неограничена, ADSL)
$ 127.80

Грижа за деца

Градинка (приватна, целодневна, месечна)
$ 351.08
Основно училиште (годишно, меѓународно, за самохрано дете)
$ 11,524.75

Изнајмување

Стан со 1 спална соба далеку од центарот на градот
$ 1,334.73
Стан со 1 спална соба во центарот на градот
$ 1,184.18
Стан со 3 спални во центарот на градот
$ 3,724.72
Стан со 3 спални соби далеку од центарот на градот
$ 3,466.35

Плати

Просечна плата (нето, без даноци)
$ 2,253.77

Детали за квалитетот на воздухот за Британски Девствени Острови

Метрика за квалитет на воздухот за Британски Девствени Острови

Безбоен гас без мирис што се испушта од нецелосно согорување на горива базирани на јаглерод, што претставува ризик по здравјето кога се вдишува во високи концентрации.

Црвеникаво-кафеав гас произведен со процеси на согорување, особено во возила и електрани, што придонесува за загадување на воздухот и респираторни проблеми.

Реактивен гас присутен во атмосферата, корисен на повисоки надморски височини, но формира смог на ниво на земја кога е концентриран, потенцијално штетен за здравјето на дишните патишта.

Гас што произлегува од согорувањето на фосилните горива што содржат сулфур, што придонесува за загадување на воздухот и респираторни проблеми.

Фини честички помали од 2,5 микрометри во дијаметар, способни да навлезат длабоко во белите дробови, поврзани со респираторни и кардиоваскуларни проблеми.

Погруби честички со дијаметар од 10 микрометри или помали, кои придонесуваат за загадување на воздухот и потенцијални здравствени проблеми.

Федералната агенција на Соединетите Американски Држави имаше задача да го зачува здравјето на луѓето и животната средина преку регулирање на загадувачите и спроведување на законите за животна средина.

Владиниот оддел на ОК одговорен за надзор на заштитата на животната средина, производството на храна и руралните работи.

Британски Девствени Острови Географски информации

ISO2
: VG
ISO3
: VGB
Phone Code
: +1-284
Currency
: USD
Population
: 31,122 (2021)

Дознајте повеќе за Британски Девствени Острови

Девствени Острови (британски) - рај за вашиот дом од соништата

Британските Девствени Острови, познати и како BVI, се група од над 50 острови сместени во Карипското Море. Архипелагот Девствени Острови (британски) одамна е познат по своите недопрени плажи, тиркизна вода и мирна атмосфера. Тоа е дестинација од соништата за патниците кои бараат релаксирачки и мирен одмор.

Британските Девствени Острови се исто така одлично место за оние кои сакаат да инвестираат во имот или да купат нов дом. Неверојатните пејзажи, пријатното време и едноставниот начин на живот го прават совршена локација за поседување имот и бегство од метежот и вревата на секојдневниот живот.

BVI нуди различни имоти за продажба, кои се движат од вили на море до ридски имоти и сè помеѓу. Ако сте некој кој сака да живее среде природа, можете да се одлучите за имот кој е опкружен со тропски шуми и планини. Својствата покрај морето овозможуваат поглед на Карипското Море одзема здив и се идеални за оние кои сакаат спортови на вода.

Една од најголемите предности на поседување имот на Девствените Острови (Британија) е тоа што можете да уживате во целосна приватност и безбедност. Областа е позната по ниската стапка на криминал и пријателската локална заедница. BVI е исто така политички стабилен, а законите со кои се регулира сопственоста многу ги поддржуваат странските инвестиции.

Купувањето имот на Девствените Острови (Британија) е исто така одлична можност за инвестирање. BVI има просперитетна туристичка индустрија, а побарувачката за хотелски соби, вили и апартмани е секогаш висока. Како сопственик на имот, можете да го изнајмите вашиот имот на туристи, што го прави извор на пасивен приход за вас.

TrustLocale.com е најдоброто место за почеток на лов на имот на Девствените Острови (Британија). Ние нудиме најобновени и детални списоци за недвижнини кои одговараат на вашите специфични потреби. Нашиот тим од искусни професионалци обезбедува сеопфатна поддршка за да ви помогне при купување, продавање или изнајмување имот.

Дали сте подготвени да ги направите Британските Девствени Острови ваш нов дом? Обратете се кај нас во TrustLocale.com и ние ќе ви помогнеме да го најдете совршениот дом за вашиот животен стил од соништата!

Популарни прашања за Британски Девствени Острови

Не, Британските Девствени Острови се британска прекуморска територија.

Главен град на Британските Девствени Острови е Роуд Таун.

Постојат околу 60 острови и кејови кои ги сочинуваат Британските Девствени Острови.

Официјален јазик на Британските Девствени Острови е англискиот.

Валутата што се користи на Британските Девствени Острови е американскиот долар (USD).

Британските Девствени Острови го следат атлантското стандардно време (AST), кое е UTC-4.

Од [година], проценетата популација на Британските Девствени Острови е [население].

Да, потребен е валиден пасош за влез на Британските Девствени Острови.

Британските Девствени Острови имаат тропска клима, со топли температури во текот на целата година и дождовна сезона од мај до ноември.

Популарните атракции на Британските Девствени Острови вклучуваат [привлечност1], [привлечност2] и [привлечност3].