Регион Кинара

Регион Кинара

Град во Гвинеја-Бисау. Имаме 1 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Гвинеја-Бисау
0.0
(0 критики)

Увид за Регион Кинара

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Населби во Регион Кинара

Најлошото Населби во Регион Кинара

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Регион Кинара

Овие податоци се наследени од Гвинеја-Бисау, не припаѓаат на Регион Кинара.

Јадење и пиење

Буџет-пријателски оброк во ресторан
$ 4.60
Оброк со 3 јадења за 2 лица во ресторан со среден опсег
$ 27.12
McDonald's McMeal или слична комбинација
$ 1.07
Капучино (нормално)
$ 2.07
Кока-Кола/Пепси (0,33 литри)
$ 1.25

Транспорт

Билет во еден правец (локален превоз)
$ 0.50
Месечна пропусница (стандардна цена)
$ 1.37
Почетна цена за такси (стандардна тарифа)
$ 0.41
Цена за такси 1 км (стандардна тарифа)
$ 0.83
Такси цена за 1 минута на чекање (стандардна тарифа)
$ 6.85
Гориво (1 литар)
$ 1.21
Volkswagen Golf 1.4 Trendline (или возило од ист сегмент)
$ 0.00
Toyota Corolla Sedan 1.6l Comfort (или возило од ист сегмент)
$ 0.00

Слободно време и хоби и спорт

Фитнес клуб
$ 57.83
Тениско игралиште (викенд, 1 час)
$ 4.13
Кино (1 седиште)
$ 1.65

Облека

Фармерки (Levis 501 или фармерки со ист квалитет)
$ 90.87
Летен фустан (од синџир продавници како H&M, ZARA, итн.)
$ 57.83
Nike патики за трчање (среден сегмент)
$ 82.61
Машки кожени деловни чевли
$ 107.39

Цени на станови

Цена на М2 во центарот на градот
$ 1,652.21
Цена М2 Далеку од центарот на градот
$ 1,404.38
20-годишна каматна стапка на хипотека со фиксна стапка (%, годишна)
$ 0.00

Купување на намирници

Пиво (домашно, 0,5 литри)
$ 1.25
Пиво (увезено, 0,33 литри)
$ 1.95
Млеко (1 литар)
$ 1.65
Свеж бел леб (500 грама)
$ 0.72
Бел ориз (1 кг)
$ 1.57
Пилешки јајца (12 ЕЕЗ)
$ 4.00
локално сирење (1 кг)
$ 0.00
Пилешко месо (1 кг)
$ 9.49
Говедско месо (1 кг)
$ 11.09
Јаболко (1 кг)
$ 1.28
Банана (1 кг)
$ 0.92
Портокал (1 кг)
$ 0.63
Домат (1 кг)
$ 1.08
Компир (1 кг)
$ 0.44
Кромид (1 кг)
$ 0.49
зелена салата (1 парче)
$ 0.83
Вода (1,5 литри)
$ 1.34
Шише за вино (0,7 литри, средно ниво)
$ 6.20
Цигара (пакет од 20 парчиња, Marlboro)
$ 1.65

Месечни сметки

Основни сметки (греење, ладење, вода, струја, ѓубре) за 90 м2 Стан
$ 97.76
Интернет услуга (50 Mbps или повисока, неограничена, ADSL)
$ 0.00

Грижа за деца

Градинка (приватна, целодневна, месечна)
$ 0.00
Основно училиште (годишно, меѓународно, за самохрано дете)
$ 0.00

Изнајмување

Стан со 1 спална соба далеку од центарот на градот
$ 438.82
Стан со 1 спална соба во центарот на градот
$ 228.00
Стан со 3 спални во центарот на градот
$ 557.71
Стан со 3 спални соби далеку од центарот на градот
$ 548.08

Плати

Просечна плата (нето, без даноци)
$ 939.75

Регион Кинара Географски информации

Дознајте повеќе за Регион Кинара

Добредојдовте во регионот Кинара, кој се наоѓа во прекрасната земја Гвинеја-Бисао. Познат по своето неверојатно крајбрежје и густата шумска покривка, регионот Квинар е скриен скапоцен камен што чека да се истражи.

Со површина од приближно 3.845 квадратни километри, регионот Кинара е дом на население од над 221.000 луѓе. Регионот има богата историја, со неколку етнички групи кои живеат тука, вклучувајќи ги Баланта, Фелупе и Мандинка.

Регионот Кинара е претежно земјоделски регион, со основни култури вклучувајќи ориз, пченка и маниока. Регионот има просперитетна рибарска индустрија, со локалното население кое фаќа риба од блискиот Атлантски Океан. Регионот е познат и по своето традиционално ткаење кошници, со многу локални жители кои се занимаваат со оваа форма на уметност за да заработат за живот.

Еден од најважните моменти на регионот Кинара е неговото неверојатно крајбрежје, со долги протези на златни песочни плажи. Со бистрите сини води, посетителите можат да се препуштат на пливање, сончање и водени спортови како што се сурфање и сурфање на ветер. Регионот нуди и уникатно искуство за љубителите на природата, при што реката Рио Томбали тече низ густите шуми во регионот.

Регионот Кинара претставува совршен спој на културно наследство и природна убавина. Посетителите можат да ги истражуваат историските места во регионот, вклучувајќи ги и урнатините на колонијалната тврдина Масангана. Оваа тврдина не само што одигра значајна улога во историјата на регионот, туку нуди и неверојатен поглед на околниот пејзаж.

Жителите на регионот Кинара се познати по нивната гостопримливост и топлина, што го прави добредојдена дестинација за туристите. Со своите спокојни плажи, жива култура и богата историја, регионот Кинара е дестинација која мора да ја посети секој што ја истражува Гвинеја-Бисао.

Ви благодариме што го избравте TrustLocale.com како ваша омилена платформа за прегледи и информации за имотот. Се надеваме дека нашата содржина ви помогна да ја откриете убавината и културата на регионот Кинара, Гвинеја-Бисао.

Популарни прашања за Регион Кинара

Населението во регионот Кинара, Гвинеја-Бисао е приближно XXXX.

Главниот град на регионот Кинара е XXXX.

Некои популарни атракции во регионот Кинара вклучуваат XXXX, XXXX и XXXX.

Регионот Кинара доживува XXXX клима со XXXX температури и XXXX врнежи.

Примарните јазици што се зборуваат во регионот Квинар се XXXX и XXXX.

Опциите за транспорт во регионот Кинара вклучуваат XXXX, XXXX и XXXX.

Додека туризмот се развива во регионот Кинара, тој сè уште не е голема индустрија.

Главните економски активности во регионот Кинара вклучуваат XXXX, XXXX и XXXX.

Да, некои популарни фестивали и настани во регионот Кинара се XXXX, XXXX и XXXX.

Некои типични јадења и локални деликатеси во регионот Кинара вклучуваат XXXX, XXXX и XXXX.