Провинција Хараре

Провинција Хараре

Град во Зимбабве. Имаме 3 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Зимбабве
0.0
(0 критики)

Увид за Провинција Хараре

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Провинција Хараре

Овие податоци се наследени од Зимбабве, не припаѓаат на Провинција Хараре.

Јадење и пиење

Буџет-пријателски оброк во ресторан
$ 5.23
Оброк со 3 јадења за 2 лица во ресторан со среден опсег
$ 40.70
McDonald's McMeal или слична комбинација
$ 5.00
Капучино (нормално)
$ 2.55
Кока-Кола/Пепси (0,33 литри)
$ 0.70

Транспорт

Билет во еден правец (локален превоз)
$ 0.98
Месечна пропусница (стандардна цена)
$ 31.13
Почетна цена за такси (стандардна тарифа)
$ 5.00
Цена за такси 1 км (стандардна тарифа)
$ 2.12
Такси цена за 1 минута на чекање (стандардна тарифа)
$ 5.23
Гориво (1 литар)
$ 1.63
Volkswagen Golf 1.4 Trendline (или возило од ист сегмент)
$ 25,000.00
Toyota Corolla Sedan 1.6l Comfort (или возило од ист сегмент)
$ 26,059.20

Слободно време и хоби и спорт

Фитнес клуб
$ 40.67
Тениско игралиште (викенд, 1 час)
$ 10.79
Кино (1 седиште)
$ 10.51

Облека

Фармерки (Levis 501 или фармерки со ист квалитет)
$ 19.12
Летен фустан (од синџир продавници како H&M, ZARA, итн.)
$ 18.76
Nike патики за трчање (среден сегмент)
$ 38.44
Машки кожени деловни чевли
$ 48.80

Цени на станови

Цена на М2 во центарот на градот
$ 1,310.78
Цена М2 Далеку од центарот на градот
$ 1,256.72
20-годишна каматна стапка на хипотека со фиксна стапка (%, годишна)
$ 14.01

Купување на намирници

Пиво (домашно, 0,5 литри)
$ 1.50
Пиво (увезено, 0,33 литри)
$ 1.90
Млеко (1 литар)
$ 1.52
Свеж бел леб (500 грама)
$ 1.02
Бел ориз (1 кг)
$ 1.45
Пилешки јајца (12 ЕЕЗ)
$ 2.05
локално сирење (1 кг)
$ 8.46
Пилешко месо (1 кг)
$ 5.27
Говедско месо (1 кг)
$ 5.37
Јаболко (1 кг)
$ 3.08
Банана (1 кг)
$ 1.64
Портокал (1 кг)
$ 2.09
Домат (1 кг)
$ 1.69
Компир (1 кг)
$ 1.34
Кромид (1 кг)
$ 1.89
зелена салата (1 парче)
$ 0.88
Вода (1,5 литри)
$ 1.03
Шише за вино (0,7 литри, средно ниво)
$ 6.72
Цигара (пакет од 20 парчиња, Marlboro)
$ 1.79

Месечни сметки

Основни сметки (греење, ладење, вода, струја, ѓубре) за 90 м2 Стан
$ 56.71
Интернет услуга (50 Mbps или повисока, неограничена, ADSL)
$ 119.32

Грижа за деца

Градинка (приватна, целодневна, месечна)
$ 250.17
Основно училиште (годишно, меѓународно, за самохрано дете)
$ 7,749.93

Изнајмување

Стан со 1 спална соба далеку од центарот на градот
$ 310.77
Стан со 1 спална соба во центарот на градот
$ 258.58
Стан со 3 спални во центарот на градот
$ 843.46
Стан со 3 спални соби далеку од центарот на градот
$ 632.07

Плати

Просечна плата (нето, без даноци)
$ 346.02

Провинција Хараре Географски информации

Дознајте повеќе за Провинција Хараре

Добредојдовте на страницата на провинцијата Хараре на TrustLocale.com - платформа која има за цел да обезбеди искрени и сигурни прегледи на имотот на потенцијалните купувачи и изнајмувачи.

Провинцијата Хараре е главен град на Зимбабве, кој се наоѓа на северо-источниот дел на земјата. Тој е дом на раздвижениот град Хараре, познат по својата богата култура, историја и различност. Покраината зафаќа површина од приближно 872 km² и има население од над 1,6 милиони луѓе.

Опкружена со прекрасни пејсажи и прекрасни погледи, провинцијата Хараре има свој шарм. Со топла и добредојдена заедница, оваа провинција е одлична локација за секој што сака да купи или изнајми имот. Градот Хараре има мешавина од модерни и традиционални градби, истакнувајќи ја неговата длабоко вкоренета историја и културно наследство.

Провинцијата Хараре нуди низа имоти, од станови до луксузни вили и сè помеѓу нив. Со огромен избор на имоти за избор, има нешто што одговара на сечиј буџет и потреби за начин на живот. Без разлика дали барате нов дом за да се сместите со вашето семејство или барате имот за инвестирање, провинцијата Хараре има многу можности.

Покрај одличните имоти, провинцијата Хараре е позната и по одличните образовни капацитети. Има добро воспоставен систем на исклучителни училишта, колеџи и универзитети. Ова значи дека семејствата со деца ќе имаат многу избори кога станува збор за обезбедување на најдоброто образование за нивните деца.

Транспортот во провинцијата Хараре е исто така добро развиен, со широк спектар на опции на располагање. Градот има свој аеродром, меѓународниот аеродром Роберт Габриел Мугабе, кој го поврзува Хараре со други земји и градови низ светот. Во градот можете да најдете автобуси, такси и железничка мрежа која во моментов е во фаза на проекти за подобрување.

Генерално, провинцијата Хараре е енергична и возбудлива локација за купување или изнајмување имот. Со многу можности, одлични капацитети и топла и пријатна заедница, таа е одлична локација за секој што бара нов дом. TrustLocale.com е тука да ви помогне да го пронајдете вашиот совршен имот во провинцијата Хараре, Зимбабве - затоа започнете со пребарување на имот уште денес!

Популарни прашања за Провинција Хараре

Населението на провинцијата Хараре, Зимбабве е над 2,1 милион.

Главниот јазик што се зборува во провинцијата Хараре, Зимбабве е англискиот.

Валутата што се користи во провинцијата Хараре, Зимбабве е зимбабвешкиот долар.

Климата во провинцијата Хараре, Зимбабве е класифицирана како суптропска планинска клима со благи и суви зими.

Некои популарни атракции во провинцијата Хараре, Зимбабве ги вклучуваат Националната ботаничка градина, градините Хараре и Националната галерија на Зимбабве.

Трошоците за живот во провинцијата Хараре, Зимбабве се релативно прифатливи во споредба со другите поголеми градови во земјата.

Главните индустрии во провинцијата Хараре, Зимбабве вклучуваат земјоделство, производство, финансиски услуги и туризам.

Провинцијата Хараре, Зимбабве има добро развиен образовен систем со јавни и приватни училишта кои нудат основно и средно образование.

Додека провинцијата Хараре, Зимбабве генерално има ниска стапка на криминал, секогаш е важно да се практикуваат општи безбедносни мерки на претпазливост и да се биде свесен за вашата околина.

Провинцијата Хараре, Зимбабве има прилично сигурен транспортен систем, вклучувајќи автобуси, минибуси и такси, што овозможува лесно движење во областа.