Јау Цим Монг

Јау Цим Монг

Град во Хонгконг САР Кина. Имаме 0 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Хонгконг САР Кина
0.0
(0 критики)

Увид за Јау Цим Монг

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Населби во Јау Цим Монг

Нема доволно податоци

Најлошото Населби во Јау Цим Монг

Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Јау Цим Монг

Овие податоци се наследени од Хонгконг САР Кина, не припаѓаат на Јау Цим Монг.

Јадење и пиење

Нема доволно податоци

Транспорт

Нема доволно податоци

Слободно време и хоби и спорт

Нема доволно податоци

Облека

Нема доволно податоци

Цени на станови

Нема доволно податоци

Купување на намирници

Нема доволно податоци

Месечни сметки

Нема доволно податоци

Грижа за деца

Нема доволно податоци

Изнајмување

Нема доволно податоци

Плати

Нема доволно податоци

Јау Цим Монг Географски информации

Дознајте повеќе за Јау Цим Монг

Добредојдовте во нашиот Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. страница на TrustLocale.com! Овој раздвижен град е возбудлива дестинација која навистина ја доловува суштината на Хонг Конг. Со својот уникатен спој на култури, богата историја и бескрајни атракции, Јау Цим Монг е задолжителна посета за секој што бара незаборавно патување.

Лоциран во срцето на Коулун, Јау Цим Монг е една од најгусто населените и најенергични области во градот. Познат е по бучните улични пазари, жив ноќен живот, вкусна улична храна и безброј опции за купување. Овде ќе најдете сè, од луксузни дизајнерски бутици до мали локални продавници кои продаваат уникатни, рачно изработени производи.

Една од најпознатите знаменитости во Јау Цим Монг е Ноќниот пазар на улицата храмови. Овој жив пазар е центар на активност, со продавачи кои продаваат сè, од облека и електроника до кинески лекови и гатачи. Атмосферата овде е електрична, особено кога ќе се стемни кога неонските светла ги осветлуваат тезгите, а уличните изведувачи стигнуваат на сцената.

За оние кои сакаат да дознаат повеќе за историјата на Јау Цим Монг, тука е Музејот на историјата на Хонг Конг. Овој фасцинантен музеј ги носи посетителите на патување низ минатото на градот, прикажувајќи ја еволуцијата на Хонг Конг од мало рибарско село до глобална метропола.

Се разбира, ниедно патување до Јау Цим Монг не би било комплетно без вкусна храна. Оваа област е позната по својата улична храна, која можете да ја најдете на речиси секој агол. Од слатки и солени пуфки со јајца до вкусно печено месо и тестенини со пржење, опциите се бесконечни.

Јау Цим Монг е исто така одлично место за престој кога го посетувате Хонг Конг. Со својата централна локација и лесен пристап до транспорт, тој е совршена основа за истражување на градот и пошироко.

Генерално, Јау Цим Монг е енергична и возбудлива дестинација која навистина го доловува духот на Хонг Конг. Со своите уникатни атракции, богата историја и неверојатна храна, не е ни чудо зошто посетителите постојано се враќаат за повеќе. Се надеваме дека ќе уживате во вашето време истражувајќи го овој возбудлив град!

Популарни прашања за Јау Цим Монг

Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. има население од приближно 313.400 луѓе.

Популарни атракции во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. го вклучуваат Ноќниот пазар на улицата храмови, пазарот Монг Кок, трговскиот центар Лангам Плејс и Шеталиштето Цим Ша Цуи.

Просечната цена за изнајмување во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. е околу 35.000 HK $ месечно за еднособен стан.

Некои од најдобрите училишта во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат Кралскиот колеџ, колеџот Ла Сал и Епархиското машко училиште.

Стапката на криминал во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. е релативно ниска во споредба со другите области на градот, што го прави безбедно место за живеење.

Да, има неколку паркови и зелени површини во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р., вклучувајќи ги и паркот Коулун и Кингс Парк, кои нудат рекреативни области за жителите.

Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. има одлична транспортна инфраструктура, со лесно достапни MTR станици, автобуски линии и такси кои ја опслужуваат областа.

Популарни ресторани во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат Тим ​​Хо Ван (познат по дим сума), гужвата (американска кујна) и под мост зачинета рак.

Да, Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. е дом на неколку трговски центри, вклучувајќи ги Langham Place, MOKO и The One, кои нудат широк спектар на опции за малопродажба.

Просечната цена на имотот во Јау Цим Монг, Хонг Конг С.А.Р. е приближно 16 милиони HK $ за мал стан, што ја одразува големата побарувачка и централната локација.