Квај Цинг

Квај Цинг

Град во Хонгконг САР Кина. Имаме 0 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Хонгконг САР Кина
0.0
(0 критики)

Увид за Квај Цинг

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Населби во Квај Цинг

Нема доволно податоци

Најлошото Населби во Квај Цинг

Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Квај Цинг

Овие податоци се наследени од Хонгконг САР Кина, не припаѓаат на Квај Цинг.

Јадење и пиење

Нема доволно податоци

Транспорт

Нема доволно податоци

Слободно време и хоби и спорт

Нема доволно податоци

Облека

Нема доволно податоци

Цени на станови

Нема доволно податоци

Купување на намирници

Нема доволно податоци

Месечни сметки

Нема доволно податоци

Грижа за деца

Нема доволно податоци

Изнајмување

Нема доволно податоци

Плати

Нема доволно податоци

Квај Цинг Географски информации

Дознајте повеќе за Квај Цинг

Кваи Цинг, лоциран во новите територии на Хонг Конг С.А.Р., е енергична и брзорастечка област. Со погодностите на МТР и бројните трговски центри, лесно е да се види зошто оваа област стана сè попопуларно место за живеење за локалното население и за иселениците.

Една од најзначајните знаменитости во Квај Цинг е паркот на Шеталиштето Цинг Ји, кој нуди прекрасен поглед на пристаништето Викторија и е совршена локација за релаксирачка попладневна прошетка или семеен пикник. Друга популарна дестинација во областа е Меи Фу Сун Чуен, еден од најголемите приватни станбени објекти во Хонг Конг, со широк спектар на удобности и капацитети, вклучувајќи трговски центар, повеќе училишта и спортски центар.

Kwai Tsing е исто така одлично место за хранителите, со широк спектар на локална и интернационална кујна на располагање. Од автентичен кантонски дим сум до јапонско суши, има нешто што одговара на секој вкус. Локалните омилени ги вклучуваат традиционалните чајни кафулиња во стилот на Хонг Конг, кои служат различни познати јадења, како што се лепчиња од ананас, млечен чај и курви со јајца.

За оние кои бараат мала терапија за малопродажба, Кваи Цинг е дом на многу трговски центри, вклучувајќи го и трговскиот центар Плаза Холивуд, кој нуди мешавина од локални и меѓународни модни брендови, како и различни ресторани и кина.

Генерално, Kwai Tsing нуди совршена рамнотежа на удобност, удобност и забава, што го прави одличен избор за оние кои бараат идеално место за живеење во Хонг Конг. Со одлични транспортни врски, удобности од светска класа и разновидна заедница, не е изненадување што станува една од најбараните области во Хонг Конг.

Популарни прашања за Квај Цинг

Според последниот попис, населението на Кваи Цинг е приближно XXXX.

Кваи Чунг, Цинг Ји и Лаи Кинг се меѓу популарните населби во Квај Цинг.

Просечната цена на имотот во Кваи Цинг е околу XXXX долари во Хонг Конг.

Да, Kwai Tsing е дом на неколку трговски центри, вклучувајќи ги и Kwai Chung Plaza и Metroplaza.

Жителите во Кваи Цинг можат да се потпрат на возовите, автобусите и таксито на МТР за удобен превоз.

Да, Кваи Цинг има неколку паркови и рекреативни области, како што се паркот Цинг Ји и театарот Квај Цинг.

Значајни училишта во Кваи Цинг вклучуваат XXXX, XXXX и XXXX.

Жителите можат да пристапат до медицинските услуги во болницата Кваи Чунг и болницата Цинг Ји, кои се наоѓаат во близина.

Да, спортскиот терен Кваи Цинг и спортскиот терен Кваи Чунг се популарни спортски објекти во областа.

Знаменитости во Квај Цинг ги вклучуваат терминалите за контејнери Кваи Цинг и шеталиштето Цинг Ји.