Север

Север

Град во Хонгконг САР Кина. Имаме 0 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Хонгконг САР Кина
0.0
(0 критики)

Увид за Север

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Населби во Север

Нема доволно податоци

Најлошото Населби во Север

Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Север

Овие податоци се наследени од Хонгконг САР Кина, не припаѓаат на Север.

Јадење и пиење

Нема доволно податоци

Транспорт

Нема доволно податоци

Слободно време и хоби и спорт

Нема доволно податоци

Облека

Нема доволно податоци

Цени на станови

Нема доволно податоци

Купување на намирници

Нема доволно податоци

Месечни сметки

Нема доволно податоци

Грижа за деца

Нема доволно податоци

Изнајмување

Нема доволно податоци

Плати

Нема доволно податоци

Север Географски информации

Дознајте повеќе за Север

Добредојдовте во Север, Хонг Конг С.А.Р., каде раздвижениот град се среќава со смиреноста на природата. Овој кварт е познат по својата живописна убавина и метрополитен начин на живот, што го прави една од најбараните области за живеење во Хонг Конг. Дом на спој на старо и ново, Норт им нуди на жителите совршена комбинација на култура, забава и погодност.

Север има разновиден опсег на станбени и комерцијални имоти, кои се разликуваат од високи станови до престижни градски куќи. Со лесен пристап до јавниот превоз, жителите можат лесно да патуваат до кој било дел од Хонг Конг. Областа има изобилство од трговски центри, супермаркети и локални пазари, со што се осигурува жителите да имаат сè што им треба на дофат.

Норт е исто така познат по својата живописна убавина, со неколку паркови и пешачки патеки кои нудат неверојатен панорамски поглед на градот. За оние кои сакаат на отворено, Норт е дом на паркот на водата Таи По, паркот на мочуриштата во Хонг Конг и природниот резерват Таи По Кау.

Љубителите на културата се во задоволство бидејќи Норт има богата историја што е очигледна во нејзината архитектура, музеи и храмови. Музејот на железницата во Хонг Конг, храмот Ман Мо и дрвото за желби Лам Цуен се само некои од културните места што вреди да се истражат.

Хранарите ќе бидат воодушевени од опсегот на опции за јадење достапни во Север. Од традиционална кантонска кујна до меѓународни ресторани, овој кварт има се. Љубителите на улична храна можат да уживаат и во познатите вафли со јајца и рибни топчиња од локалните штандови со храна.

Север, Хонг Конг С.А.Р. е динамична област која го нуди најдоброто од двата света. Неговата живописна убавина, градскиот начин на живот и живописната култура го прават идеална локација за семејства, професионалци и пензионери. Доверете му на Home за да ви помогне да го најдете вашиот имот од соништата во Северна, Хонг Конг С.А.Р.

Популарни прашања за Север

Населението на Север, Хонг Конг С.А.Р. е приближно 306.161.

Просечната цена на имотот во Север, Хонг Конг С.А.Р. е околу 11 милиони HKD.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. нуди неколку реномирани училишта за жителите.

Север, Хонг Конг С.А.Р. нуди различни имоти, вклучувајќи станови, одвоени куќи и градски куќи.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. има неколку трговски центри за жителите да уживаат.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. има добро развиен јавен транспортен систем со удобен пристап.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. нуди неколку паркови и зелени површини за рекреативни активности.

Популарни атракции во Север, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат Викторија Пик, Скај Тераса 428 и Хонг Конг зоолошки и ботанички градини.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. генерално се смета за безбедно место за живеење со ниски стапки на криминал.

Да, Северна, Хонг Конг С.А.Р. има неколку болници и здравствени установи за да ги задоволи медицинските потреби на жителите.