Туен Мун

Туен Мун

Град во Хонгконг САР Кина. Имаме 0 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Хонгконг САР Кина
0.0
(0 критики)

Увид за Туен Мун

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Најдобри Населби во Туен Мун

Нема доволно податоци

Најлошото Населби во Туен Мун

Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Туен Мун

Овие податоци се наследени од Хонгконг САР Кина, не припаѓаат на Туен Мун.

Јадење и пиење

Нема доволно податоци

Транспорт

Нема доволно податоци

Слободно време и хоби и спорт

Нема доволно податоци

Облека

Нема доволно податоци

Цени на станови

Нема доволно податоци

Купување на намирници

Нема доволно податоци

Месечни сметки

Нема доволно податоци

Грижа за деца

Нема доволно податоци

Изнајмување

Нема доволно податоци

Плати

Нема доволно податоци

Туен Мун Географски информации

Дознајте повеќе за Туен Мун

Добредојдовте во Туен Мун, област која се наоѓа во западниот дел на Хонг Конг С.А.Р. со население од над 500.000 жители. Туен Мун е познат по тоа што е мирна и тивка населба која може да се пофали со многу природни предели и атракции. Тоа е одлично место за живеење за оние кои бараат опуштен и релаксирачки начин на живот.

Една од главните атракции во Туен Мун е паркот Туен Мун, кој се наоѓа токму во срцето на областа. Тоа е одлично место за семејствата да поминуваат време заедно, со многу активности за да се забавуваат и децата и возрасните. Паркот има и големо езеро со чамци за веслање, терен за мини голф, скејт парк и игралиште за деца.

Друга популарна атракција во Туен Мун е плажата Голд Коуст. Оваа прекрасна плажа е совршено место за да избегате од градската гужва и да уживате во сонце, песок и море. Тоа е исто така одлично место за љубителите на водени спортови, со достапни активности како што се млаз скијање, кајак и сурфање на ветер.

Туен Мун е одлично место за оние кои сакаат шопинг и јадење. Округот е дом на различни трговски центри, вклучувајќи го и Tuen Mun Town Plaza, кој има над 200 продавници за облека, додатоци и играчки. Има и многу ресторани и кафулиња од кои можете да изберете, со широк спектар на кујни на располагање.

Туен Мун е едно од најдобрите населби за живеење, со многу станбени имоти достапни и за изнајмување и за купување. Областа нуди низа опции за домување кои одговараат на различни буџети и начини на живот, од мали станови до луксузни вили.

Ако барате мирен и лежерен начин на живот во Хонг Конг С.А.Р., Туен Мун е совршено место за вас. Од природни предели до возбудливи атракции, шопинг и јадење, како и низа опции за домување, Туен Мун има се што ви треба за да го живеете животот што го заслужувате. Добредојдовте во Туен Мун, вашиот нов дом!

Популарни прашања за Туен Мун

Населението на Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. е приближно XXX,XXX.

Просечната цена на имотот во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. е HKD XXXX.

Некои популарни знаменитости во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат градско собрание на Туен Мун, Пјер за ферибот Туен Мун и плоштадот Голд Коуст.

Опции за превоз во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат MTR Tuen Mun линија, автобуски услуги и такси.

Да, има неколку училишта во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. вклучувајќи го основното училиште ABC и средното училиште XYZ.

Популарни трговски центри во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат Tuen Mun Town Plaza, V City и Trend Plaza.

Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. нуди различни рекреативни објекти како што се паркови, спортски комплекси и базени.

Да, има болници и медицински установи во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. како што се болницата Туен Мун и медицинската клиника Туен Мун.

Стапката на криминал во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. е релативно ниска во споредба со другите области на градот.

Популарни ресторани во Туен Мун, Хонг Конг С.А.Р. вклучуваат ABC Restaurant, XYZ Cafe и PQR Bistro.