Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Град во Индија. Имаме 7 населби, 0 улици и 0 имот регистрирани во нашата база на податоци.
Рангирање #8 во Индија
0.0
(0 критики)

Увид за Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Одлично за
Нема доволно податоци
Не е одлично за
Нема доволно податоци
? Кој живее овде?
Нема доволно податоци

Оценки по тема

Нема доволно податоци

Трошоци за живот во Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Овие податоци се наследени од Индија, не припаѓаат на Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу.

Јадење и пиење

Буџет-пријателски оброк во ресторан
$ 2.96
Оброк со 3 јадења за 2 лица во ресторан со среден опсег
$ 14.25
McDonald's McMeal или слична комбинација
$ 4.20
Капучино (нормално)
$ 1.90
Кока-Кола/Пепси (0,33 литри)
$ 0.44

Транспорт

Билет во еден правец (локален превоз)
$ 0.36
Месечна пропусница (стандардна цена)
$ 11.76
Почетна цена за такси (стандардна тарифа)
$ 0.80
Цена за такси 1 км (стандардна тарифа)
$ 0.30
Такси цена за 1 минута на чекање (стандардна тарифа)
$ 1.20
Гориво (1 литар)
$ 1.25
Volkswagen Golf 1.4 Trendline (или возило од ист сегмент)
$ 14,338.87
Toyota Corolla Sedan 1.6l Comfort (или возило од ист сегмент)
$ 22,855.68

Слободно време и хоби и спорт

Фитнес клуб
$ 17.38
Тениско игралиште (викенд, 1 час)
$ 7.60
Кино (1 седиште)
$ 3.60

Облека

Фармерки (Levis 501 или фармерки со ист квалитет)
$ 26.97
Летен фустан (од синџир продавници како H&M, ZARA, итн.)
$ 27.81
Nike патики за трчање (среден сегмент)
$ 45.57
Машки кожени деловни чевли
$ 33.75

Цени на станови

Цена на М2 во центарот на градот
$ 1,878.03
Цена М2 Далеку од центарот на градот
$ 1,005.99
20-годишна каматна стапка на хипотека со фиксна стапка (%, годишна)
$ 8.83

Купување на намирници

Пиво (домашно, 0,5 литри)
$ 1.93
Пиво (увезено, 0,33 литри)
$ 3.33
Млеко (1 литар)
$ 0.70
Свеж бел леб (500 грама)
$ 0.50
Бел ориз (1 кг)
$ 0.71
Пилешки јајца (12 ЕЕЗ)
$ 0.96
локално сирење (1 кг)
$ 5.31
Пилешко месо (1 кг)
$ 3.18
Јаболко (1 кг)
$ 2.14
Банана (1 кг)
$ 0.74
Портокал (1 кг)
$ 1.12
Домат (1 кг)
$ 0.53
Компир (1 кг)
$ 0.36
Кромид (1 кг)
$ 0.40
зелена салата (1 парче)
$ 0.56
Вода (1,5 литри)
$ 0.35
Шише за вино (0,7 литри, средно ниво)
$ 8.96
Цигара (пакет од 20 парчиња, Marlboro)
$ 4.19

Месечни сметки

Основни сметки (греење, ладење, вода, струја, ѓубре) за 90 м2 Стан
$ 42.20
Припејд мобилна тарифа локална за 1 минута (стандардна цена без попуст или месечен план)
$ 0.01
Интернет услуга (50 Mbps или повисока, неограничена, ADSL)
$ 8.36

Грижа за деца

Градинка (приватна, целодневна, месечна)
$ 74.55
Основно училиште (годишно, меѓународно, за самохрано дете)
$ 1,834.12

Изнајмување

Стан со 1 спална соба далеку од центарот на градот
$ 209.77
Стан со 1 спална соба во центарот на градот
$ 131.78
Стан со 3 спални во центарот на градот
$ 493.14
Стан со 3 спални соби далеку од центарот на градот
$ 301.24

Плати

Просечна плата (нето, без даноци)
$ 607.85

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу Географски информации

Дознајте повеќе за Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Добредојдовте на страницата за преглед на TrustLocale.com за неверојатната територија на синдикатот Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу. Оваа прекрасна земја може да се пофали со уникатен спој на богата култура, живописна убавина и модерна погодност. Сместена во западна Индија, оваа сојузна територија е идеална дестинација за семејства, авантуристи и деловни патници.

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу се познати по своите идилични плажи, кои нудат изобилство од спортови на вода за авантуристичкиот патник. Неверојатната убавина на Арапското Море го додава шармот на ова уникатно место, што го прави една од совршените дестинации за љубителите на плажа.

Освен плажите, територијата на Унијата е преполна со одлични ресторани, жив ноќен живот и историски атракции. Тврдината Моти Даман е место кое мора да се посети за љубителите на историјата, што е меѓу главните атракции во овие два града. Племенските заедници во Дадра и Нагар Хавели дополнително ја зголемуваат културната разновидност на областа.

Даман и Диу се познати и по нивната елегантна архитектура во португалски стил, што ја одразува нејзината историска доминација. Пејзажот Дадра и Нагар Хавели е исполнет со природна убавина и може да се пофали со многу прекрасни паркови, градини и плажи за љубителите на природата.

Иако територијата на синдикатот е дестинација за одмор, таа е исто така просперитетен деловен центар со претприемачка култура што се појавува. Тој е дом на многу реномирани универзитети, центри за истражување и развој и модерна инфраструктура што го прави совршено место за деловни патувања или инвестиции.

Платформата TrustLocale.com ги поврзува патниците со исклучителни опции за сместување, вклучувајќи одморалишта, хотели и куќи за гости, меѓу другото. Додека ги разгледуваме најдобрите места за престој, нашата платформа ви дава детални увиди за секој град за активностите, опциите за разгледување и ресторани.

Обезбедувајќи сеопфатни и непристрасни прегледи, TrustLocale.com е одлична платформа за оние кои сакаат да ги откријат и истражуваат Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу. Без разлика дали планирате одмор или барате можност за инвестирање, тимот на TrustLocale.com ги има сите информации што ви се потребни за да донесете информирана одлука.

Популарни прашања за Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу

Просечната цена на имотот во Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу, Индија е околу INR X.

Транспортниот систем во Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу е добро развиен, со автобуси, такси и авто-рикши достапни за патување.

Некои популарни локалитети во Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу ги вклучуваат X, Y и Z, познати по нивната живописна атмосфера и опсегот на удобности.

Познати знаменитости во Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу вклучуваат X, Y и Z, познати по нивното историско значење и архитектонска убавина.

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу нудат различни имоти, вклучувајќи станови, вили и независни куќи, кои се грижат за различни преференции за домување.

Да, Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу имаат реномирани образовни институции кои нудат квалитетно образование во различни области.

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу имаат добро опремени здравствени установи, вклучувајќи болници, клиники и медицински центри, обезбедувајќи добри медицински услуги за жителите.

Да, Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу имаат сигурно снабдување со вода и електрична енергија, обезбедувајќи удобна средина за живеење.

Жителите на Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу можат да уживаат во рекреативните објекти како што се паркови, градини и трговски центри, нудејќи различни опции за забава и купување.

Дадра и Нагар Хавели и Даман и Диу имаат тропска клима со топли лета и благи зими, што создава пријатна атмосфера во текот на целата година.